| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Material | Brass |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 2.54 mm |
| Number of Contacts | 20 |
| Connector Type | Piston |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
